0

Xavi: Nikada se nećemo zasititi pobjeđivanja

Nogometaši Barcelone su u nedjelju nastavili tamo gdje su stali prošle sezone. Aktuelni evropski i španski prvaci u novu takmičarsku sezonu su ušli pobjedom.

Bilbao je bio domaćin prve utakmice španskog Superkupa, a Barça je pobijedila 2-1 uprkos tome što je gubila 1-0 i uprkos tome što su igrali bez dva vjerojatno najbolja igrača, povrijeđenih Lionela Messija i novog pojačanja Zlatana Ibrahimovića.

Vodstvo domaćina (De Marcos 44.) je anulirao Xavi u u 58. minuti, a pobjedu je gostima dobio Pedro pogotkom u 68. minuti.

• Nikada se nećemo zasititi pobjeđivanja. Imamo istog trenera, imamo vrlo sličnu ekipu prošlogodišnjoj i mislim da je sve spremno za novu veliku sezonu u kojoj će biti puno radosti i pobjeda - rekao je za Marcu Xavi i dodao:

• Lijepo je uvijek gostovati u Bilbauu. Stadion je lijep, atmosfera uvijek uzavrela i prava nogometna. Mi smo, pak, reagirali jako dobro, makar nismo bili kompletni. Možemo mi i daleko bolje, ali je ovo start i moramo biti sretni samo zbog pobjede.

Podsjetimo da je uzvratna utakmica Superkupa 23. avgusta na Camp Nou.