La Liga
75

Xavi doživio prvi poraz na klupi Barcelone, Kataloncima presudila izvrsna kombinacija

D. P.
Gosti su odigrali sjajnu akciju za pobjedu (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Barcelone poraženi su od Betisa rezultatom 0:1 u 16. kolu La Lige, a to je za Xavija Hernandeza prvi poraz na klupi katalonskog velikana.

U prvom poluvremenu Betis je bio konkretniji rival na terenu. Dobru priliku za Barcelonu je u 10. minuti propustio Coutinho.

Gosti iz Andaluzije su se brzo probudili i imali su nekoliko prilika. Najbolju je propustio u prvoj minuti nadoknade Aitor Ruibal. Bez golova otišlo se na odmor.

Igrao se 53. minut kada je Juanmi pogodio za vodstvo Betisa. Gol gostiju je poništen zbog ofsajda, a VAR je potvrdio da je nekoliko milimetara ofanzivac gostiju bio iza stopera Barcelone.

No, 10 minuta prije kraja utakmice Betis je odigrao fantastičnu akciju, a mat u tri poteza popremio je Juanmi u mrežu.

Do kraja utakmice ostalo je 0:1 tako da je Xavi upisao prvi poraz na klupi Barcelone. Katalonci su sedmi s 23 boda, dok je Betis treći s 30.