Premiership
0

Wolves okrenuo Sunderland, Stoke slavio kod Evertona

Detalj sa utakmice Everton - Stoke (Foto: AFP)
U 14. kolu engleskog nogometnog prvenstva Stoke City je na gostovanju kod Evertona slavio s minimalnih 1-0, dok su nogometaši Wolvesa preokrenuli Sunderland i slavili 2-1.

Razočarani gledaoci na Goodison Parku vidjeli su jedini pogodak na utakmici u mreži svojih miljenika i to u 15. minutu utakmice. Strijelac je bio odbrambeni igrač Stokea, Nijemac Robert Huth, kojem je to ujedno bio i prvi pogodak sezone.

Prvi čuvar mreže gostiju Thomas Sorensen povrijedio se u 73. minutu, pa je golman reprezentacije Bosne i Hercegovine Asmir Begović branio do kraja utakmice kojoj je prisustvovalo nešto više od 33.000 gledalaca.

Ovom pobjedom Stoke je skočio za četiri mjesta na prvenstvenoj tabeli i sada je osmi. Everton je porazom pao na 10. mjesto.

U drugom nedjeljnom susretu nogometaši Wolvesa okrenuli su zaostatak od 1-0 Sunderlanda i na kraju slavili s 2-1 pred svojim navijačima. Bio je to susret ekipa koje se nalaze blizu zone ispadanja, a Wolves je ovom pobjedom pobjegao od iste na četiri boda.

Kieran Richardson doveo je goste u vodstvo u 52. minutu utakmice, nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka. U razdoblju od 73. do 81. minute nastavka Steven Fletcher s dva je pogotka preokrenuo rezultat u korist svoje ekipe.

Premiership, 14. kolo:

Everton - Stoke City 0-1 (Huth 15) Wolves - Sunderland 2-1 (Fletcher 73, 81 / Richardson 52)

1. Manchester City 14 12 2 0 48-13 +35 382.
  2. Manchester United 14 10 3 1 31-13 +18 333.
  3. Tottenham 13 10 1 2 29-16 +13 314.
  4. Chelsea 14 9 1 4 31-17 +14 285.
  5. Arsenal 14 8 2 4 30-23 +7 266.
  6. Newcastle 14 7 5 2 19-15 +4 267.
  1. Liverpool 13 6 5 2 17-12 +5 238.
  2. Stoke 14 5 3 6 14-23 -9 189.