Premiership
13

Wolverhampton savladao Arsenal, Kolašinac odigrao posljednjih pola sata

Wolverhampton je u zaostalom susretu 31 kola engleskog Premiershipa savladao Arsenal rezultatom 3:1.

Topnici su na Molineuxu primili tri pogotka u prvih 45 minuta. Ruben Neves je u 28. minuti postigao fantastičan pogodak iz slobodnog udarca sa 19 metara, a potom je Bernd Leno bio saučesnik kod preostala dva pogotka.

Matt Doherty je u 37. minuti iskoristio pogrešno istrčavanje golmana Arsenala i glavom pogodio za 2:0, a Diogo Jota je nakon kontranapada u 45+2. minuti šutirao loše po sredini gola, ali je lopta nekako pronašla put do mreže ispod njemačkog golmana.

Počasni pogodak za Topnike postigao je Sokratis Papastathopoulos u 80. minuti nakon ubačaja Granita Xhake iz kornera.

Sead kKlašinac je susret počeo na klupi za rezervne igrače, a u igru je ušao u posljednjih pola sata utakmice.