Premiership
58

Wolverhampton iznenađujuće srušio Tottenham na Wembleyu

Nogometaši Wolverhamptona pobijedili su na Wembleyu u okviru 20. kola Premiershipa ekipu Tottenhama rezultatom 3:1 i tako se vratili u pobjedničku seriju nakon poraza od Liverpoola i remija s Fulhamom.

Domaći su bili daleko bolji protivnik u prvom poluvremenu i stvorili su veliki broj prilika. Dvije najveće propustio je Heung-Min Son, ali se iskupio asistencijom Harryju Kaneu za vodstvo Tottenhama. Upravo je 1:0 i bio rezultat prvog poluvremena.

Međutim, u nastavku su Wolvesi odigrali fantastično. Uspjeli su postići tri gola i velikim preokretom srušiti favorizovane domaćine.

Prvo je Willy Boly donio izjednačenje na asistenciju Joaa Moutinha, potom je Raul Jimenez donio vodstvo gostima, a konačnih 1:3 postavio je Matt Doherty tri minute prije kraja meča.

Wolvesi su nakon današnje pobjede skočili na osmo mjesto Premiershipa, dok je Tottenham ostao na drugom mjestu s šest bodova manje od lidera Liverpoola, koji ima i utakmicu manje.

Rezultati:

Brighton - Everton 1:0 Fulham - Huddersfield 1:0 Leicester - Cardiff 0:1 Tottenham - Wolves 1:3 Watford - Newcastle 1:1