Bundesliga
1

Wolfsburg u posljednjem susretu 14. kola savladao M'gladbach

Ekipa Wolfsburga pobijedila je Borussiju M'gladbach u posljednjem susretu 14. kola Bundeslige, a konačni rezultat na kraju meča glasio je 3:0 za Vukove.

Domaća ekipa već u četvrtoj minuti stigla je u vodstvo. Mario Gomez poslao je prizeman centaršut u peterac gostiju, a na pravom mjestu bio je Malli koji pogađa u nebranjeni dio mreže.

Vukovi su nastavili s napadima prema golu M'gladbacha, a u 25. minuti Malli proigrava Didavija, a ovaj rutinski pogađa pored nemoćnog Sommera za veliko vodstvo svoje ekipe.

Konačnih 3:0 postavio je Guilavogui u 71. minuti nakon sjajnog udarca s nekih 25 metara čime je samo ovjerio sigurnu i veoma važnu pobjedu svoje ekipe.

Nakon 14 odigranih kola Wolfsburg se nalazi na 11. poziciji sa 17 osvojenih bodova, dok je M'gladbach na četvrtoj poziciji i na svom kontu ima 24 osvojena boda.