Bundesliga
0

Wolfsburg s dva gola razlike pobjegao iz zone ispadanja

Makoto Hasebe
Po odlasku Felixa Magatha s klupe Wolfsburga, ekipa je proigrala. Do treće pobjede u posljednja četiri kola njemačkog nogometnog prvenstva "vukovi" su stigli na gostovanju kod Hoffenheima sa 3-1.

Poveo je Wolfsburg već u sedmoj minuti, a strijelac je bio Makoto Hasebe glavom. Na 2-0 povisio je Bas Dost u 24. minuti nakon dodavanja Josuea, da bi tačku na i stavio Naldo iz slobodnog udarca s nekih 28 metara. Do kraja je tek počasni gol za domaćine zabio Eren Derdiyok u 88. minuti.

Wolfsburg je pobjedom skočio sa 16. na 13. mjesto prvenstvene skale ispred Hoffenheima.

U drugoj odigranoj utakmici dana Werder je na svom Weserstadionu preokrenuo rezultat protiv Fortune i na kraju slavio 2-1 pobjedu. Jens Langeneke doveo je Fortunu u vodstvo u 10. minuti iz jedanaesterca, a preokret je uslijedio u drugom poluvremenu.

Nils Petersen zabio je u 51. za izjednačenje, da bi u 82. minuti belgijski vezni igrač Kevin de Bruyne svojim četvrtim ovosezonskim golom donio Werderu tri boda i skok na sedmo mjesto ligaške tabele. Valja reći i da je Werder pobjednički gol zabio s igračem manje budući je od 77. minute igrao bez isključenog Assanija Lukimye-Mulongotija.