Premiership
11

Willian briljirao u trijumfu Chelseaja kod Huddersfielda, pobjede Crystal Palacea i Burnleyja

Večerašnjim susretima počelo je 17. kolo engleskog Premiershipa. Odigrane su tri utakmice u kojima su domaćini zabilježili dvije pobjede, a jednu gosti.

Chelsea je bez problema savladao Huddersfield u gostima rezultatom 3:1, a briljirao je Willian sa dvije asistencije i pogotkom.

Brazilac je najprije u 23. asistirao Bakayoku za 1:0, potom se i sam upisao u strijelce u 43. minuti, a još jednu asistenciju je zabilježio u 50. minuti kada je Pedro pogodio za 3:0. Počasni pogodak za domaćina postigao je Depoitre u 90+2. minuti.

Crystal Palace je nakon preokreta savladao Watford rezultatom 2:1 (Sako 89., McArthur 90+2. - Janmaat 3.). Burnley je s minimalnih 1:0 savladao Stoke, a pogodak odluke postigao je Barnes u 89. minuti.