FA Cup
1

Wigan Evertonu dao tri gola u manje od četiri minute

Na nevjerovatan način nogometaši Wigana su došli do pobjede protiv Evertona (3-0) na Goodison Parku u četvrtfinalu FA Cupa.

U samo tri minute i 22 sekunde prvog poluvremena šokirali su domaće igrače i navijače, postigavši sva tri pogotka. Zanimljivo, to ipak nije rekord, čak ni ovosezonski. Naime, Milton Keynes Donsi su postigli tri gola Cambridgeu za samo dvije minute i 19 sekundi u 1. kolu ovog takmičenja.

Ekipa Roberta Martineza povela je u 30. minuti kada je Jordi Gomez izveo korner, a Maynor Figueroa glavom matirao Jana Muchu. Već je u sljedećoj minuti Callum McManaman s desne strane kaznenog prostora pogodio suprotni ugao domaćeg golmana. Potpuno grogirani "toffeesi" su definitivni nokaut doživjeli u 33. minuti nakon preciznog udarca Gomeza izvan šesnaesterca.

Wigan, koji se svim silama bori za ostanak u Premierligi, na ovaj se način prvi put u klupskoj historiji plasirao u polufinale FA Cupa.

FA Cup, četvrtfinale:

Everton - Wigan 0-3 (Figueroa 30, McManaman 31, Gomez 33) Manchester City - Barnsley (kasnije)