Premiership
90

West Ham golom Arnautovića srušio Chelsea

Nogometaši West Hama pobijedili su na Olimpijskom stadionu u okviru 16. kola Premiershipa ekipu Chelseaja rezultatom 1:0.

Gol odluke pao je već u šestoj minuti utakmice kada je sjajno pogodio Arnautović.

Najbolju priliku za Chelsea u prvom poluvremenu propustio je Kante u 28. minuti kada je Adrian odlično odbranio udarac Francuza pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:0.

I u nastavku Chelsea je dominirao, a osim promašaja Zappacoste nije bilo većih uzbuđenja sve do posljednjih deset minuta kada su Plavi krenuli u žestoke napade.

Morata i Hazard su imali dvije odlične šanse da postignu gol za izjednačenje, ali promjene rezultata nije bilo pa su domaći slavili veliku pobjedu protiv favorizovanog gradskog rivala.

Chelsea je unatoč porazu ostao na trećem mjestu Premiershipa, dok je West Ham sada na 18. poziciji.