100

Wesley Sneijder "projektilima" potopio Fenerbahce u paklenom derbiju

Piše: N. J.
Wesley Sneijder odlučio je pakleni derbi Galatasaraya i Fenerbahcea u 6. kolu turskog nacionalnog prvenstva pred krcatim tribinama Turk Telekom Arene u Istanbulu.

Holandski internacionalac je postigao dva gola ljutom rivalu i tako donio pobjedu svome timu.

Odluka je pala u samom finišu kada je Sneijder ispalio dva "projektila" i pogodio mrežu Fenerbahcea u 88. i 91. minuti. Potuk je u 95. minuti tek uspio postaviti konačan rezultat utakmice Galatasaray - Fenerbahce 2:1.

Sneijder je najprije pogodio rašlje sa udaljenosti od 25 metara, a onda je to ponovio, samo u drugi ugao, sa distance od 20 metara.

Napomenimo da je Fener od 53. minute igrao sa deset igrača na terenu jer je isključen Alves.

Nakon ove pobjede Galatasaray je na prvom mjestu sa 13 bodova, dok je Fenerbahce peti sa 10 bodova. Šesto kolo turskog prvenstva još nije kompletirano.