Premiership
23

Werner donio pobjedu Chelseaju nakon što mu je VAR poništio već 16. pogodak

Nogometaši Chelseaja pobijedili su na Stamford Bridgeu u okviru 7. kola Premiershipa ekipu Southamptona rezultatom 3:1, a utakmicu je obilježio njemački napadač Timo Werner.

Dobro je krenula utakmica po Chelsea budući da je Chalobah već u devetoj minuti doveo domaće u vodstvo.

Do poluvremena su obje ekipe imale nekoliko opasnih prilika za postizanje gola, a četiri minute prije odlaska na odmor Werner je postigao gol, ali je on bio poništen. Nakon provjere putem VAR-a ustanovljeno je da je prethodno napravljen prekršaj pa je VAR tako Werneru poništio čak 16. pogodak otkako je stigao u Chelsea.

Pola sata prije kraja meča Southampton je došao do gola preko penala, a strijelac je bio Ward-Prowse. Chelsea se nije uspio nametnuti, ali vjetar u leđa su dobili kada je Ward-Prowse zaradio isključenje. Vrlo brzo je Chelsea došao do novogo vodstva, a strijelac je napokon bio Werner. U finišu meča Chilwell je samo potvrdio pobjedu golom za konačnih 3:1.

Vrijedi istaći da su pobjede danas još ostvarili još Wolvesi protiv Newcastlea te Leeds protiv Watforda.