Bundesliga
13

Werder porazom kod kuće od Wolfsburga sve bliži ispadanju u drugu ligu

Nogometaši Wolfsburga pobijedili su na Weserstadionu u okviru 30. kola Bundeslige ekipu Werdera rezultatom 1:0 te su se tako iskupili za poraz u prošlom kolu na domaćem terenu od Eintrachta.

Iako je u prvom poluvremenu viđeno dosta dobrih prilika za postizanje golova s obje strane, mreže se nisu tresle pa se na odmor otišlo s početnim rezultatom.

Još bolji nogomet uslijedio je u "kišovitom" nastavku, pogotovo od gostujuće ekipe koja je mogla do nogu potući inferiorne domaćine.

Nakon brojnih propuštenih prilika do gola su ipak stigli osam minuta prije kraja meča kada je pogodio Weghorst na asistenciju Klausa. Ujedno je to bio jedini pogodak na meču za pobjedu gostiju 1:0.

Wolfsburg je prestigao Hoffenheim i sada se nalazi na šestom mjestu Bundeslige, dok je Werder u opasnoj zoni na pretposljednjem mjestu i čeka ga žestoka borba za opstanak u društvu najboljih.