Bundesliga
0

Werder opet koban za HSV

U nedjelju je kompletirano 31. kolo Bundeslige s posljednja dva susreta. Werder je u Bremenu pobijedio HSV s 2-0, pa su sada izgledi hamburške ekipe za osvajanjem naslova prvaka svedeni na minimum.

Werder je do novog uspjeha protiv sjevernonjemačkog rivala stigao poptuno zasluženo. Štoviše, prema prikazanoj igri i stvorenim prilikama je pobjeda Werdera mogla biti i uvjerljivija.

Ekipa iz Bremena do pobjede je stigla ponajviše zahvaljujući dvostrukom strijelcu Hugu Almeidi, koji je u 34. minuti iskoristio odlično dodavanje Rosenberga slijeve strane, a u 49. minuti asistenciju Özila.

Almeida je zabio šesti i sedmi gol ove sezone u Bundesligi.

HSV je svoj posljednji trofej (ne računajući Intertoto kup i njemački Liga kup) osvojio još 1987. godine. Ove sezone bili su u konkurenciji za tri trofeja. Međutim, Werder ih je nedavno prvo eliminirao iz polufinala njemačkog Kupa, a potom ovoga tjedna i iz polufinala Kupa UEFA-e.

Seriju je okončao ovom pobjedom nakon koje su izgledi HSV-a za osvajanjem naslova prvaka samo teoretski. HSV je sada tek na šestom mjestu s 55 bodova. Ispred njih su Wolfsburg i Bayern sa 60 bodova, Hertha s 59, Stuttgart s 58, te dormundska Borussia koja, također, ima 55 bodova, ali bolju gol razliku.

Važnu pobjedu u borbi za ostanak ostvarila je Borussia iz Mönchengladbacha, svladavši kao domaćin Schalke s 1-0. Pogodak vrijedan pobjede zabio je Colautti u 90. minuti na dodavanje veterana Neuvillea.

Mogli su domaćini do gola i u 23. minuti, kada Marin nije uspio realizirati jedanaesterac, odnosno obranio ga je gostujući golman Manuel Neuer.