Bundesliga
10

Werder odnio bodove iz Dortmunda i produbio krizu Borussije, nova pobjeda Bayerna

Današnjim susretima nastavljeno je 15. kolo njemačke Bundeslige.

Borussia je u Dortmundu ponovo razočarala svoje navijače izgubivši od Werdera rezultatom 2:1. Eggestein je doveo goste u vodstvo u 26. minuti, a potom je Aubameyang izjednačio u 57. minuti. Gebre Selassie je samo osam minuta kasnije postavio konačnih 2:1.

Borussia se nalazi u velikoj krizi i ne zna za pobjedu osam utakmica zaredom, dok se Werder popeo sa predzadnjeg na 16. mjesto. Izet Hajrović je bio na klupi gostiju.

Za razliku od Borussije, Bayern je slavio u gostima kod Eintrachta s minimalnih 1:0, a strijelac za tri boda bio je Vidal u 20. minuti.

Leipzig je remizirao sa Mainzom rezultatom 2:2 (Kampl 29., Werner 45+3. penal - Quaison 39., Berggreen 87.). U redovima poražene ekipe Kenan Kodro nije bio ni na klupi za rezervne igrače.

Jedini susret bez pogodaka odigrali su HSV i Wolfsburg.