9

WBA uvjerljivo savladao Arsenal i produbio krizu Topnika

Fudbaleri WBA pobijedili su na svom Hawthorns stadionu u okviru 29. kola Premiershipa ekipu Arsenala s uvjerljivih 3:1.

U prvom poluvremenu Topnici su imali veći posjed lopte, čak 79 posto, ali je WBA bio znatno opasniji.

Dawson je domaće doveo u vodstvo u 12. minuti utakmice na asistenciju Chadlija, a samo tri minute kasnije Sanchez je poravnao rezultat. Asistirao mu je Xhaka.

Gotovo identično bilo je i drugo poluvrijeme gdje je WBA uspio iskoristiti svoje prilike te do nogu dotući goste iz Londona.

Prvo je Robson-Kanu doveo domaće u vodstvo u 55. minuti, a onda je danas sjajni Dawson ovjerio pobjedu na asistenciju McCleana.

WBA je uprkos pobjedi ostao osmoplasirana ekipa Premiershipa, dok je Arsenal na petom mjestu.