Igra u Championshipu
56

Wayne Rooney sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca podsjetio na slavne dane

K. H.
Legendarni engleski napadač Wayne Rooney postigao je sjajan pogodak iz slobodnog udarca u pobjedi Derbyja protiv Stokea rezultatom 4:0 u susretu 30. kola engleskog Championshipa.

Derby je sjajno otvorio meč i već na poluvremenu domaći tim je imao vodstvo od 2:0. Prvo je Waghtor u 21. minuti pogodio za 1:0, da bi samo tri minute nakon toga Martin uduplao prednost svog tima.

Najljepši trenutak utakmice desio se u 67. minuti kada je Wayne Rooney postigao sjajan pogodak iz slobodnog udarca za 3:0 čime je riješio pitanje pobjednika, a konačnih 4:0 postavio je Bogle u 74. minuti nakon Rooneyjeve asistencije.

Pobjedom protiv Stokea, Derby se popeo na 13. poziciju na tabeli sa 40 osvojenih bodova, dok je Stoke ostao na 20 poziciji sa 31 osvojenim bodom.