Premiership
10

Watford slavio i produžio agoniju West Hama

Nogometaši Watforda su u 12. kolu engleskog Premiershipa savladali West Ham rezultatom 2:0.

Susret na Vicarage Roadu ponudio je izuzetno dobru nogometnu predstavu, a više razloga za zadovoljstvo imali su domaći navijači.

Watford je poveo u 11. minuti kada je nakon velike gužve u kaznenom prostoru Čekićara Gray pokušao šutirati, lopta je dola do Hughesa koji je zakucao u mrežu sa desetak metara za 1:0 Hughesu je to bio prvi pogodak u Premiershipu u karijeri.

Konačan rezultat postavio je Richarlison u 64. minuti kada je Brazilac sjajno realizovao kontranapad i matirao Harta za 2:0.

Watford je na ovaj način prekinuo niz od tri susreta bez pobjede, dok je ovo West Hamu bila peta utakmica u nizu bez pobjede i ekipa iz Londona je ostala u zoni ispadanja.