Serie A
0

VIDEO / Vučinić odlučio rimski derbi, Roma na vrhu Serie A

Navijači Rome mogu odati potpunu zahvalu crnogorskom nogometašu Mirku Vučiniću koji je odlučio veliki gradski derbi protiv Lazija, u kojem je Roma pobijedila 2-1.

Nakon dva dana izbivanja na vrh tabele se tako vratila Roma i ponovno ima jedan bod plusa u odnosu na milanski Inter. S druge strane Lazio će i dalje u završnici sezone nemirno spavati jer im je ugrožen prvoligaški status. Četiri kola prije kraja imaju tek tri boda više od Atalante koja je na 18. mjestu tabele.

Rimski derbi je, kao i uvijek, bio naelektrisan do krajnjih granica, pa ne čude dva jedanaesterca, jedan crveni karton (Lazijev igrač Ledesma u završnici) i devet žutih kartona (Laziju dva, a Romi sedam).

Apsolutni junak utakmice bio je Vučinić koji je postigao oba pogotka u nastavku i tako Lazijevih 1-0 preokrenuo u Rominih 2-1. Prvi pogodak je Vučinić zabio iz jedanaesterca, nakon prekršaja na Taddeiju (54. minuta). Deset minuta kasnije je gromovito izveo slobodan udarac s 20 metara, a unatoč tome što je lopta proletjela sredinom gola, golman Lazija Muslera nije imao nikakve šanse. Lopta je strašnom brzinom odsjela pod prečku za 2-1.

No, prije svega toga, u 47. minuti, Lazio je imao meč loptu za pobjedu. U trenutku kada su vodili 1-0 Floccari je izveo jedanaesterac, no lopta je pogodila u noge golmana Rome Julija Sergija, čime je ovaj dao veliku šansu suigračima da okrenu rezultat.

Dakako, utakmica je bila protkana čestim prekidima, pogotovo u završnici kada je Lazio ganjao barem bod. No, nominalni domaćini nisu stvorili niti jednu izglednu šansu od 64. minute kada je Vučinić zabio za 2-1.

Uvodni pogodak na ogledu bila je majstorija kapetana Lazija Tommasa Rocchija, koji je sjajno pobjegao obrani Rome i provukao loptu kraj istrčalog Julija Sergija.

Nakon utakmice je došlo do naguravanja igrača oba sastava, no jači fizički ispadi ipak nisu zabilježeni. Tek recimo da je Francesco Totti, kapetan Rome, uz smiješak sugerirao navijačima Lazija moguće ispadanje u drugu ligu (palcima prema dolje).   Serie A, 34. kolo:

Lazio - Roma 1-2 (Rocchi 15 / Vučinić 53-11, 64) Sampdoria - Milan 2-1 (Cassano 54-11m, Pazzini 90 / Borriello 20) Atalanta - Fiorentina 2-1 (Pinto 6, Tiribocchi 69 / Montolivo 75) Cagliari - Palermo 2-2 (Cossu 28, Jeda 87 / Miccoli 88, Hernandez 90) Bari - Napoli 1-2 (Almiron 75 / Lavezzi 28, 57)

Udinese - Bologna 1-1 (Di Natale 90 / Zapata 3-ag) Catania - Siena 2-2 (Maxi Lopez 11, Biagianti 50 / Macarone 49, Vergassola 69) Parma - Genoa 2-3 (Zaccardo 60, Bocchetti 62-ag / Palacio 33, 52, Fatić 73)

1. Roma 34 21 8 5 61-37 71
  2. Inter 34 20 10 4 65-30 70
  3.  Milan	34	18	10	6	55-35 64

4. Sampdoria 34 16 9 9 43-39 57
  5. Palermo 34 15 10 9 51-43 55
  1. Napoli 34 13 13 8 46-41 52
  2. Juventus 34 15 6 13 49-49 51
  3. Genoa 34 13 9 12 55-55 48