23

Vranješ u debiju za AEK dobio crveni karton i upisao poraz

U zaostaloj utakmici 2. kola grčke Super lige AEK je u gostima poražen od Asterasa rezultatom 3:2.

Ovo je ujedno bio i debitantski nastup za bh. reprezentativca Ognjena Vranješa u redovima AEK-a, ali nastup neće pamtiti po dobrom.

Vranješ je utakmicu počeo od prve minute, a sve je krenulo u negativnom smjeru kada je u 57. minuti dobio žuti karton pri rezultatu 1:1.

Potom je Asteras poveo sa 2:1 u 66. minuti da bi samo dvije minute kasnije AEK izjednačio. Ipak, u 71. minuti gosti su ostali sa igračem manje nakon što je Vranješ dobio drugi žuti karton.

Asteras je iskoristio brojčanu prednost i golom Tsoukalasa u 81. minuti stigao do konačnih 3:2 i vrlo važne pobjede.

Vranješ je početkom godine stigao u AEK nakon što je prvi dio sezone proveo u ruskom Tomu.

AEK nakon 14 odigranih utakmica u prvenstvu zauzima peto mjesto sa 21 bodom, 13 bodova manje i utakmicom više od prvoplasiranog Olympiakosa, dok je Asteras na 11. mjestu sa 15 bodova.