Championship
142

Vrančić spektakularnim golom u 97. minuti donio Norwichu veliki bod

Vrančić slavi sa saigračima (Foto: Squawka/Twitter)
Nogometaši Norwicha i Sheffield Wednesdayja podijelili su bodove na Carrow Roadu u okviru 43. kola Championshipa odigravši neriješeno 2:2.

Domaći su u vodstvo stigli u 19. minuti kada je Stiepermann pogodio na asistenciju Hernandeza, ali je Forestieri izjednačio u 33. minuti pa je 1:1 bio rezultat prvog poluvremena.

Već u osmoj minuti nastavka Sheffield pravi preokret golom Fletchera, a Norwich potom nije uspijevao probiti gostujuću odbranu.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk na scenu je stupio potencijalni bh. reprezentativac Mario Vrančić.

Duboko u sudijskoj nadoknadi, tačnije u 97. minuti, izveo je slobodni udarac i fenomenalnim udarcem donio važan bod svojoj ekipi u borbi za plasman u Premiership.

Vrančiću je ovo bio osmi gol sezone za Norwich, a tome je dodao i pet asistencija. Inače, skupio je 35 nastupa u svim takmičenjima.

Norwich je i dalje lider na tabeli Championshipa s pet bodova više u odnosu na drugoplasirani Sheffield United.