Championship
79

Vrančić majstorskim golovima srušio Leeds za prvo mjesto na tabeli

Mario Vrančić (Foto: Facebook/Norwich City FC)
Nogometaši Norwicha pobijedili su u gostima u okviru 30. kola Championshipa ekipu Leedsa rezultatom 3:1 i tako se vratili pobjedama nakon remija sa Sheffield Unitedom u prošlom kolu.

Potencijalni bh. reprezentativac Mario Vrančić već u petoj minuti doveo je goste u vodstvo majstorskim golom iz slobodnog udarca.

Do odlaska na odmor Norwich je uspio preko Pukkija udvostručiti prednost i već je tada bilo jasno da će teško Leeds do bodova.

Nisu uspjeli domaći ni u nastavku meča nametnuti svoj ritam, a Norwich je prijetio iz opasnih kontri. Iz jedne takve sjajni Vrančić je opet pogodio, ovaj put na asistenciju Lewisa.

Počasni pogodak za domaće i konačnih 1:3 postavio je Bamford u sudijskoj nadoknadi.

Vrančiću je sinoćnji meč bio 23. u Championshipu, a ukupno se sedam puta upisivao u listu strijelaca.

Norwich je pobjedom nad Leedsom ujedno i preoteo lidersku poziciju Championshipa. Oba tima imaju po 57 bodova, ali Norwich ima bolju gol-razliku.