Bundesliga
9

Volland sa dva pogotka donio pobjedu Bayeru i ostavio Stuttgart na dnu tabele

Prvi susret 12. kola njemačke Bundeslige u Leverkusenu su odigrali Bayer i Stuttgart, a domaćin je slavio rezultatom 2:0.

Oba pogotka pala su u završnici meča, a strijelac je oba puta bio Kevin Volland. Napadač BAyera prvi pogodak na meču postigao je u 76. minuti.

Tinejdžer Kai Havertz je sjajno pronašao napadača Apotekara koji iz peterca glavom matira Ron-Roberta Zielera za 1:0.

Sjajni Havertz upisao je asistenciju i kod drugog pogotka u 83. minuti. Jedan od najboljih mladih igrača svijeta je prošao po desnoj strani i odigrao povratni pas za Vollanda na ivici kaznenog prostora, a 26-godišnji napadač lijevom nogom posprema loptu u mrežu gostiju za konačnih 2:0.

Bayer Leverkusen je upisao četvrtu pobjedu, dok je Stuttgartu koji je ostao na dnu tabele ovo bio osmi poraz.