0

Vlastimir Jovanović donio trijumf Koroni na gostovanju u Gdanjsku

Piše: A. D.
Sa tri pobjede u nizu Korona Kielce pobjegla je sa dna tabele u Ekstraklasi Poljske.

Nakon Rucha u gostima i Wisle na domaćem terenu, Korona je večeras kao gost porazila Lechiu Gdanjsk rezultatom 2:1.

Kapo je goste doveo u vodstvo, da bi se za drugi pogodak pobrinuo bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine i nekadašnji fudbaler Slavije, Vlastimir Jovanović.

Do kraja susreta poraz domaćeg tima ublažio je Colak i to u sudijskoj nadoknadi. U domaćem timu prvo poluvrijeme odigrao je Stojan Vranješ, dok je u timu Korone Vlastimir Jovanović igrao svih 90 minuta.

U drugom današnjem susretu Belchatow i Cracovia su remizirali, a konačan rezultat glasio je 1:1. Mojta je domaćina doveo u vodstvo pet minuta pred kraj, dok je konačnih 1:1 postavio Kapustka u sudijskoj nadoknadi vremena. U timu Cracovije od 57. minuta igrao je bh. internacionalac Miroslav Čovilo.

Derbi susret između Wisle i Slaska također je okončan neriješenim rezultatom 1:1. Goste su vodili golom Paixaoa, a konačan rezultat postavio je Brozek. Semir Štilić igrao je svih devedeset minuta za Wislu.