7

Vitez savladao Čelik u derbiju začelja, Zrinjski trijumfovao u Gabeli

Vitez - Čelik (Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
U osmom kolu Premijer lige BiH sigurne pobjede zabilježlii su Zrinjski i Vitez.

Vitez je dočekao Čelik u derbiju začelja i slavio je rezultatom 2:0. Domaćin je dominirao tokom čitavog meča, a u 21. minuti mrežu gostiju je zatresao Brekalo nakon udarca glavom.

U drugom poluvremenu Vitez je nakon samo dvije minute igre udvostručio prednost, a strijelac je bio Zukić. Do kraja susreta Vitežani su bez problema sačuvali stečenu prednost i upisali prvu pobjedu u sezoni, te prepustili fenjer Zeničanima.

Zrinjski je slavio u Gabeli kod GOŠK-a rezultatom 2:0. Gosti su poveli na samom otvaranju meča. U 12. minuti Jović je izveo korner, a štoper Jakovljević je pogodio za vodstvo Zrinjskog.

Pobjedu Plemića za ostanak na liderskoj poziciji ovjerio je Bilbija prelijepim pogotkom iz 69. minute.