Liga za opstanak
0

Vitez i Široki Brijeg podijelili bodove

Nogometaši Viteza i Širokog Brijega podijelili su bodove u okviru 3. kola Lige za opstanak BiH odigravši neriješeno 1:1.

Gosti su već u 11. minuti došli u vodstvo kada je Čabraja iskoristio lošu reakciju odbrane domaćih te zatresao mrežu za 1:0. Tri minute kasnije Vitezu je poništen gol Kokota zbog ofsajda.

Ipak, u 28. minuti Kokot je poravnao rezultat. Livaja je odlično prošao po desnoj strani i uposlio napadača Viteza koji bez problema matira Soldu.

U nastavku su obje ekipe promašile po nekoliko velikih prilika. Kod Vitežana neprecizni su bili Dedić i Alispahić, a kod Širokobriježana rezervista Juričić u dva navrata. Ipak, do kraja meča nije bilo promjena.

Obje ekipe zadržale su svoje pozicije nakon današnjeg remija. Široki Brijeg je ostao na 7. mjestu s 35 bodova, dok je Vitez na 9. poziciji sa osam bodova više od ugroženog Čelika, ali i utakmicom više.