Premijer liga BiH
0

Visoka pobjeda Zvijezde, Veležu bod u Zenici

Piše: E. Isanović
U tri utakmice 16. kola Premijer lige BiH koje su odigrane danas u terminu 14:30 sati postignuti su sljedeći rezultati: Čelik-Velež 1:1 , Olimpic-Rudar Prijedor 1:0, Zvijezda-Leotar 4:1.

Čelik – Velež 1:1

Tim sa Bilinog polja dočekao je dvoboj sa Veležom kao favorit. Već u 5. minuti stigli su do vodstva. Mrežu Rođenih pogodio je Vršajević za 1:0. Ipak, Mostarci su stigli do poravnanja u 21. minuti.

Efektan pogodak postigao je Jugo. Poluvrjeme je završeno rezultatom 1:1. U drugih 45 minuta domaći su dominirali, ali nisu uspjeli postići pogodak. Na kraju su stari rivali podijelili bodove.

Olimpic – Rudar Prijedor 1:0

Vukovi su okršaj sa Rudarom kao domaćini organizovali u Čitluku. Iako je najmlađi sarajevski premijerligaš imao blagi pritisak u prvih 45 minuta nije bilo golova. Završeno je nepopularnim rezultatom 0:0.

U nastavku su gosti prvi zaprijetili. Mikić je šutirao glavom, ali je čuvar mreže Olimpica sigurno intervenisao. Potom su izabranici Nedima Jusufbegovića imali nekoliko prilika. Ipak, do prednosti su došli u 90. minuti kada je pogodio Muharemović za 1:0.

Zvijezda – Leotar 4:1

U Gradačcu je do 36. minute bilo je 0:0. Onda je domaće u vodstvo doveo Husić. Samo dvije minute kasnije Lukačević je nakon prekida poravnao rezultat. Igrala se 41. minuta kada je Hamzić efektnim pogotkom doveo domaće u novo vodstvo. Đelmić je dvije minute prije kraja poluvremena donio prednost Zvijezdi od 3:1.

U 65. minuti bilo je 4:1. Autogol postiže Semjon Milošević. To je bio i konačan rezultat ovog meča. Visoka pobjeda za Zvijezdu koja će im donijeti mnogo samopouzdanja pred nastavak prvenstva.

1. Željezničar 16 12 2 2 34:10 38
  2. Široki Brijeg 16 10 4 2 26:7 34
  3. Sarajevo 15 9 2 4 28:14 29
  1. Borac 15 9 2 4 25:13 29
  2. Zrinjski 15 7 6 2 26:17 27
  3. Olimpic 16 8 3 5 21:13 27
  4. Čelik 16 6 5 5 18:19 23
  5. Zvijezda 16 6 4 6 20:19 22