Evropska liga
12

Višća strijelac u pobjedi Basaksehira, Partizan i Roma doživjeli poraze

Edin Višća (Foto: AFP)
Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na Old Traffordu u okviru 4. kola grupne faze Evropske lige ekipu Partizana rezultatom 3:0 i tako se plasirali u nokaut fazu drugog po rangu evropskog klupskog takmičenja.

Crvene vragove je u vodstvo doveo Greenwood sredinom prvog poluvremena na asistenciju Rashforda, a u 33. minuti Martial je udvostručio prednost. Samo što se krenulo s centra u nastavku meča raspoloženi Rashford je postigao treći gol za United. Partizan do kraja meča nijednom nije ozbiljno zaprijetio pa je ostalo konačnih 3:0.

United je prestigao Alkmaar na prvom mjestu grupe L i sada Crveni vragovi imaju dva boda više od holandske ekipe. Partizan je treći s četiri boda manje od Alkmaara.

Basaksehir je u Austriji savladao Wolfsberger s uvjerljivih 3:0, a sva tri gola postignuta su u posljednjih 17 minuta utakmice. Prvo je bh. reprezentativac Edin Višća iz penala doveo goste u vodstvo, potom je asistirao sjajnom Crivelliju, koji malo kasnije postiže i svoj drugi pogodak za konačnih 3:0.

Roma, koju je kao kapiten predvodio reprezentativac BiH Edin Džeko, je izgubila 1:2 na gostovanju kod Borussije M'Gladbach. Fazio je postigao autogol u 35. minuti za vodstvo domaće ekipe, a iskupio se u 64. golom za izjednačenje. Ipak, u 95. minuti Thuram je postigao gol za veliku pobjedu Borussije.

Vrijedi istaći da je večeras minute u Evropskoj ligi iskoristio i Eldar Ćivić, koji je cijeli meč igrao za Fenercvaroš protiv CSKA iz Moskve (0:0).

Inače, nogometaši Manchester Uniteda i Espanyola pridružili su se Sevilli i Celticu osiguravši plasman u šesnaestinu finala Evropske lige nakon dvoboja 4. kola.

Rezultati 4. kola nogometne Evropske lige:

A-grupa: Apoel Nikozija - Karabah 2:1 (0:1) Dudelange - Sevilla 2:5 (0:4) Tabela:

4. Trabzonspor 4 0 1 3 3:8 1

D-grupa: Linz - PSV Eindhoven 4:1 (0:1) Rosenborg - Sporting Lisabon 0:2 (0:2) Tabela:

4. Rennes 4 0 1 3 2:5 1

F-grupa: Vitoria Guimaraes - Arsenal 1:1 (0:0) Standard Liege - Eintracht Frankfurt 2:1 (1:0) Tabela:

1. Arsenal 4 3 1 0 11:3 10
  2. Standard Liege 4 2 0 2 5:7 6
  3. Eintracht Frankfurt 4 2 0 2 4:6 6
  4. Vitoria Guimaraes 4 0 1 3 3:7 1

G-grupa: Feyenoord - Young Boys 1:1 (1:0) Glasgow Rangers - Porto 2:0 (0:0) Tabela:

4. CSKA Moskva 4 0 1 3 1:8 1

I-grupa: Oleksandrija - St. Etienne 2:2 (0:1) Wolfsburg - Gent 1:3 (1:0) Tabela:

1. Gent 4 2 2 0 9:6 8
  2. Wolfsburg 4 1 2 1 7:7 5
  3. St. Etienne 4 0 3 1 6:7 3
  4. Oleksandrija 4 0 3 1 5:7 3

J-grupa: Borussia Mönchengladbach - Roma 2:1 (1:0) Wolfsberger - Basaksehir 0:3 (0:0) Tabela:

1. Basaksehir 4 2 1 1 5:5 7
  2. Roma 4 1 2 1 7:4 5
  3. Borussia Mönchengladbach 4 1 2 1 4:7 5
  4. Wolfsberger 4 1 1 2 5:5 4

K-grupa: Braga - Besiktas 3:1 (2:1) Wolverhampton - Slovan Bratislava 1:0 (0:0) Tabela:

1. Braga 4 3 1 0 8:4 10
  2. Wolverhampton 4 3 0 1 4:2 9
  3. Slovan Bratislava 4 1 1 2 7:7 4
  4. Besiktas 4 0 0 4 4:10 0

L-grupa: Astana - Alkmaar 0:5 (0:1) Manchester United - Partizan 3:0 (2:0) Tabela:

1. Manchester United 4 3 1 0 5:0 10
  2. AZ Alkmaar 4 2 2 0 13:2 8
  3. Partizan 4 1 1 2 4:7 4
  4. Astana 4 0 0 4 1:14 0