Turska Super liga
75

Višća postigao pogodak u važnoj pobjedi Basaksehira za prvo mjesto na tabeli

Ekipa Basaksehira slavila je u meču 17. kola turske Super lige na gostovanju kod Kasimpase, a konačni rezultat na kraju glasio je 2:1.

Gosti su u vodstvo stigli u trećoj minuti. Mossoro je probio po lijevoj strani, odigrao povratni pas, a na pravom mjestu bio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća koji je loptu poslao u mrežu za vodstvo svoje ekipe.

Kada su svi očekivali kraj prvog poluvremena, Kasimpasa je stigla do poravnanja. Igrala se 43. minuta kada je Sari iskoristio asistenciju Mensaha i stvari vratio na početak.

Basaksehir je u drugom poluvremenu krenuo po pobjedu, a pogodak vrijedan tri boda i prvog mjesta na tabeli postigao je asistent kod prvog pogotka Mossoro u 70. minuti utakmice.

Edin Višća na terenu je proveo 74. minute, a pogodak koji je postigao bio je drugi u ovoj sezoni. Pored toga upisao je šest asistencija.

Ovom pobjedom Basaksehir ustalio se na prvoj poziciji na tabeli sa 36 bodova, tri više od Fenerbahcea.