Turska Super liga
45

Višća asistent u visokoj pobjedi Basaksehira protiv šampiona Bešiktaša

Nogometaši Basaksehira pobijedili su na svom stadionu u okviru 29. kola turske Super lige ekipu Bešiktaša rezultatom 3:1.

Domaći su već nakon 18. minuta imali veliko vodstvo od 3:0 pa se pitanje pobjednika već tada naziralo.

Prvo je Under na asistenciju Mossora doveo domaće u vodstvo u sedmoj minuti utakmice.

Samo četiri minute kasnije reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća asistirao je Adebayoru za 2:0.

Potom je uslijedila gotovo preslikana slika prvog gola kada su danas sjajni Mossora i Under ponovili svoje uloge za 3:0.

Besiktas je do počasnog gola stigao tek tri minute prije kraja meča kada je Ba pogodio na asistenciju Aboubakara.

Višća je odigrao cijeli meč u pobjedničkoj ekipi, a večerašnja asistencija mu je bila ukupno 13 ove sezone u svim takmičenjima. Tome je pridodao i deset golova.

Basaksehir je uprkos pobjedi ostao drugoplasirana ekipa Super lige sa četiri boda zaostatka u odnosu na večerašnjeg protivnika i lidera Besiktasa.