2

Villarreal rutinski savladao Sporting u Gijonu

U okviru 16. kola španske La Lige Villarreal je bez problema sa 3:1 u gostima savladao Sporting Gijon.

Gosti su odlično otvorili utakmicu i poveli već u 12. minuti, kada je Soriano asistirao Dos Santosu za 1:0. Pato je mogao udvostručit prednost u 17. minuti, no njegov šut je zaustavio Cuellar.

Već u 19. minuti bilo je 2:0, a strijelac je bio Sansone, a treći put Cuellarova mreža se zatresla u 42. minuti, no Patov pogodak je poništen zbog ofsajda.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 56. minuti Mere je imao odličnu šansu, no njegov šut iz peterca čudesnom intervencijom spašava Asenjo.

Pato je iz trećeg pokušaja konačno došao do pogotka, kada je Sansone uposlio Brazilca koji matira Cuellara za 3:0. Počasni gol za Sporting postigao je Carmona glavom u 90. minuti susreta.

Sinoć je u prvom meču 16. kola Alaves Deyversonovim pogotkom iz 58. minute savladao Betis.