4

Villarreal rutinski protiv Granade

Fudbaleri Villarreala sasvim zasluženo slavili su u okviru 20. kola španske La lige protiv Granade rezultatom 2:0.

Na prvi gol čekalo se sve do 42. minute kada je Alvaro odlično asistirao Bruni koji je imao lagan posao da loptu pospremi u mrežu.

Prethodno je Villarreal promašio bezbroj velikih prilika, pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaćina.

I u nastavku se igralo pred golom Granade koja se i nije trudila da izjednači rezultat.

U 73. minuti Alvaro se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme da prihvati odbijanac i izbliza zakuca loptu u mrežu.

Adrian je u 90. minuti mogao do nogu potući Granadu, ali je njegov projektil pogodio prečku.

Villarreal se nakon 20. kola nalazi na 6. poziciji La lige sa skupljena 34 boda, dok je Granada ostala zakucana na dno sa svega deset osvojenih bodova.