La Liga
217

Villarreal priredio špalir igračima Barcelona pa primio pet pogodaka na Camp Nou

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Camp Nou u okviru 34. kola La Lige ekipu Villarreala rezultatom 5:1.

Uoči početka utakmice gostujući igrači priredili su špalir prvacima Španije, koji su od samog početka krenuli u žestoke napade.

Već u sedmoj minuti Messi je bio neprecizan iz dobre situacije, a u 11. minuti Asenjo je odbranio udarac Dembelea. Ipak, odbijenu loptu pokupio je Coutinho i zakucao u mrežu za vodstvo Barcelone.

Cillessen je potom na drugoj strani odbranio dobar pokušaj Fornalsa, a u 16. minuti već je bilo 2:0. Digne je uposlio Paulinha, koji je samo morao skrenuti loptu u praznu mrežu.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Messi je ispratio savršeno dodavanje Inieste i preciznim udarcem postigao novi gol za Barcu.

Početkom drugog poluvremenu veliku priliku za goste propustio je Castillejo, a šest minuta kasnije Sansone je tijelom skrenuo šut svog saigrača i tako savladao golmana Barce za smanjenje rezultata.

U 73. minuti poništen je gol Messija zbog ofsajda, a onda je u finišu meča Dembele sa svoja dva gola postavio konačnih 5:1.

Podsjetimo, Barcelona je već ranije osigurala naslov prvaka Španije, dok je Villarreal na šestoj poziciji.