Evropska liga
7

Villarreal nakon preokreta slavio u Astani, igrali Aničić i Grahovac

Nogometaši Villarreala pobijedili su u Kazahstanu u okviru 5. kola Evropske lige ekipu Astane rezultatom 3:2.

Španska ekipa je dominirala u inače sjajnom prvom poluvremenu, ali su domaći u 22. minuti stigli do vodstva.

Twumasi je asistirao, a slavlje Astaninim navijačima donio je Kabananga.

Ipak, šest minuta prije odlaska na odmor Raba je iskoristio dodavanje Bacce i poravnao rezultat te je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 1:1.

Villarreal je do preokreta stigao u 65. minuti kada je rezervista Bakambu postigao gol na asistenciju Sansonea.

Sjajni napadač iz Konga je potom sedam minuta prije kraja meča još jednom zatresao mrežu domaćih i postavio konačnih 1:3, a samo pet minuta kasnije Twumasi je postavio konačnih 2:3.

Bh. defanzivac Marin Aničić odigrao je cijeli meč u poraženoj ekipi, dok je njegov saigrač Srđan Grahovac u igru ušao u 68. minuti.

Villarreal je s trećom pobjedom prvoplasirana ekipa u grupi A i s te pozicije plasirao se u nokaut fazu Evropske lige, dok je Astana ostala drugoplasirana s utakmicom više od trećeplasirane Slavije iz Praga.