La Liga
7

Villarreal na krilima Bakambua slavio protiv Sportinga

Nogometaši Villarreala pobijedili su na svom terenu u okviru 35. kola La Lige ekipu Sportinga rezultatom 3:1.

Gosti iz Gijona sve su dalje od ostanka, a znali su da ako večeras ne dođu do pobjede priči u Primeri vjerovatno bi došao kraj.

U prvom poluvremenu viđeno je nekoliko prilika sa obje strane, a najbolju je propustio Gomez u 24. minuti kada je uzdrmao prečku gola Villarreala.

Kazna je stigla u 33. minuti. Soldado je ispratio centaršut u šesnaesterac i postigao gol iza bespomoćnog golmana za 1:0.

Samo što se krenulo sa centra u drugom poluvremenu Villarreal je preko Bakambua udvostručio prednost, a večeras sjajni napadač iz Konga pola sata prije kraja meča uvećao je rezultat na 3:0.

Počasni gol za goste postigao je Pereira u 73. minuti susreta.

Villarreal je uprkos pobjedi ostao petoplasirana ekipa La Lige, dok je Sporting na 18. poziciji.