La Liga
4

Villarreal na krilima Bakambua slavio kod očajnog Alavesa

Nogometaši Villarreala pobijedili su u Vitoria-Gasteizu u okviru 4. kola La Lige ekipu Alavesa rezultatom 3:0.

Gosti su uslijed problema s izostancima loše otvorili sezonu, ali su u posljednja tri nastupa uspjeli doći do uspjeha, dok je Alaves sada poražen u četiri tri prva kola te u prvenstvu nisu uspjeli postići niti jedan gol.

Prvo uzbuđenje na utakmici dogodilo se u osmoj minuti kada je Bacci poništen gol zbog ofsajda, a onda je s druge strane Barbosa lagano odbranio udarac Ibaija iz dobre pozicije.

Mogao je El Haddadi dovesti Alaves u vodstvo u 25. minuti kada je lopta otišla iznad gola, dok je kazna uslijedila sedam minuta kasnije, kada je Bakambu doveo Villarreal u vodstvo.

Gostima je novi gol zbog ofsajda poništen u drugoj minuti nastavka igre, a veliku šansu promašio je i Castillejo, kojem je sjajno odbranio Pacheco.

Ipak, Villarreal je potom u rasponu od samo deset minuta dokrajčio Alaves. Prvo je Bacca udvostručio prednost gostiju, a onda je danas sjajni Bakambu postavio konačnih 0:3 na asistenciju Castilleja.

Villarreal se s novom pobjedom probio na šesto mjesto La Lige, dok je Alaves pao na posljednju poziciji.