Primera
0

Villarreal asistirao Barceloni za naslov

Villarreal je na svom El Madrigalu savladao Real Madrid 3-2 u 36. kolu španjolskog nogometnog prvenstva, čime je Barcelona automatski postala prvak Španije.

Katalonski div, naime, sada ima osam bodova viška ispred Reala i utakmicu manje, te ga sastav Juandea Ramosa više niti matematički ne može dostići u dva preostala kola.

Villarreal je poveo preko Roberta Piresa u 17. minuti. Francuz je lijepo pogodio glavom s nekih desetak metara nakon ubacivanja Ariela Ibagaze s lijeve strane. Na izjednačenje se čekalo do druge minute drugog dijela kada je Rafael van der Vaart iz neposeredne blizine zabio za 1-1 svoj peti prvenstveni gol ove sezone nakon asistencije Gonzala Higuaina.

Villarreal ponovo u vodstvo dovodi Cani u 62. minuti snažnim prizemnim udarcem u bliži kut iskosa s desne strane, s nekih desetak metara, nakon asistencije Piresa, dok Higuain svojim 20. ovosezonskim prvenstvenim golom poravnava rezultat u 88. minuti. Kasnije su snimke pokazale da je Argentinčev gol postignut iz evidentnog zaleđa, ali primjedbe domaćih nisu uvažene.

Do konačne pobjede domaća je momčad ipak došla u drugoj minuti sudačke nadoknade i to nakon velike greške Ikera Casillasa, jednog od najboljih golmana današnjice. Nakon jednog ubačaja s lijeve strane Casillas je krivo proecijenio let lopte, ona mu je ispala, a na drugoj je vratnici spreman bio Joan Capdevilla koji je mirno poslao loptu u mrežu za konačnih 3-2, zabivši svoj peti pogodak ove sezone.

Villarreal je ovom pobjedom privremeno skočio na peto mjesto na ljestvici, sa samo bodom manje od Valencije, koja drži posljednje (4.) mjesto koje vodi u Ligu prvaka, te ujedno Realu nanio treći uzastopni poraz.

Primera, 36. kolo:

Villarreal – Real Madrid 3-2 (Pires 17, Cani 62, Capdevila 90+2 / Van der Vaart 47, Higuain 88)

Deportivo La Coruña – Getafe 1-1 (Riki 85 / Soldado 46)

Osasuna – Sevilla 0-0