0

Videoton ostao na liderskoj poziciji, Hadžić i Suljić strijelci protiv Ujpesta

Piše: Edin Isanović
Videoton je u okviru 20. kola mađarskog nogometnog prvenstva na svom stadionu pobijedio Ujpest sa visokih 5:1. Strijelci za domaće bili su i bh. nogometaši Anel Hadžić i Asmir Suljić.

Ipak, gosti su prvi došli u vodstvo. Igrao se 7. minut kada je Perović pogodio za 0:1. No, u 32. minuti Anel Hadžić je poravnao rezultat, a ovo je njegov treći gol u aktuelnoj sezoni. Kod rezultata 1:1 otišlo se na odmor.

U nastavku su domaći dominirali terenom. Šćepović je u 58. minuti pogodio za 2:1, a šest minuta poslije Asmir Suljić je matirao gostujućeg golmana za 3:1. Ovo je bio prvi gol u ovoj sezoni nekedašnjeg igrača Sarajeva, a pogodio je protiv bivšeg kluba.

Sedam minuta prije kraja Šćepović je svojim drugim pogotkom povećao rezultat, a konačnih 5:1 postavio je Stopira minut poslije.

Videoton ima 37 bodova koliko i Honved, ali i mnogo bolju gol raziku.