Kvalifikacije za SP
151

Vida srušio Kosovo, Hrvatska se vratila na vrh grupe

(Foto: EPA)
Nogometaši Hrvatske pobijedili su na Maksimiru u okviru 7. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine selekciju Kosova rezultatom 1:0.

Utakmica u Zagrebu danas je dobila konačni epilog nakon što je sinoć prekinuta u 22. minuti zbog velikog nevremena.

Hrvati su u prvom poluvremenu dominirali, a dvije najbolje prilike propustio je Perišić.

Prvo je sinoć u 15. minuti utakmice iz dobre situacije snažno pucao, ali je lopta otišla pored gola, dok je danas odmah po startu meča iz kornera pucao iznad gola.

I u nastavku ista slika na terenu, a da Perišiću selekcija Kosova nikako ne odgovara potvrdio je i u 50. minuti. Nakon centaršuta je ostao sam na ivici šesnaesterca, ali je ponovo pucao kraj stative.

Polako se u redove Hrvatske unosila nervoza, a pogotovo nakon promašaja Pivarića u 67. minuti iz dobre situacije.

Ipak, u 74. minuti Hrvatska dolazi do gola vrijedna tri boda. Modrić je iz slobodnog udarca poslao centaršut u peterac, Vida ga je ispratio i neznatno skrenuo loptu u mrežu. Kosovski golman Ujkani nije imao šansi i Hrvati su poveli s 1:0.

Do kraja meča nije bilo uzbuđenja pa su domaći slavili važnu pobjedu.

Hrvatska je s novom pobjedom prestigla Ukrajinu na liderskoj poziciji i sada ima dva boda više, dok je Kosovo posljednjeplasirano sa samo jednim osvojenim bodom.