Sezona u nižem rangu
22

Verona se vratila u italijansku Seriju A

Hellas Verona se zvanično vratila u italijansku Seriju A nakon što je jednu sezonu provela u Seriji B.

Verona se vratila u društvo najboljih nakon okršaja s Cittadellom koja je prvu utakmicu dobila 2:0, ali je uslijedio trijumf Verone u revanšu rezultatom 3:0. Golove su postigli Zaccagni u 27, Di Carmine u 69. i Laribi u 83. minuti.

Cittadella je ostala bez isključenog Parodija u 62. minuti, a potom je u 77. minuti crveni karton dobio Proia.

Prema novim pravilima, Verona bi ušla u Seriju A i da je rezultat bio 2:2, jer je sezonu završila na petom, a Cittadella na sedmom mjestu.

Veronin povratak u najviši rang italijanskog nogometa je njenim navijačima još slađi jer je rival Chievo ispao u Seriju B. Ekipu je predvodio napadač Giampaolo Pazzini koji je postigao 12 golova, a odličnu sezonu su imali Luca Marrone i Liam Henderson.