Serie A
14

Verona nanijela osmi poraz slabašnom Beneventu

U 8. kolu Serije A Verona je na svom terenu rezultatom 1:0 pobijedila posljednjeplasirani Benevento.

Prvu priliku na meču imala je Verona u 34. minuti meča, međutim nakon dobrog centaršuta u kazneni prostor gostiju Valoti je šutirao pored gola.

Tri minute nakon toga gosti su ostali s igračem manje, jer je direktan crveni karton dobio štoper gostiju Luca Antei zbog oštrog starta na jednog igrača Verone.

Priliku da igrača više momentalno iskoriste domaći igrači imali su odmah nakon crvenog kartona, ali je Pazzini pogodio samo prečku.

Domaćin je u drugom poluvremenu kontrolisao igru i držao posjed lopte, a na prvu pravu priliku čekalo se sve do 58. minute kada Romulo šutira, ali golman gostiju Brignoli brani njegov udarac.

Ipak, Verona je u 74. minuti slomila otpor gostujuće ekipe. Romulo je nakon jednog kontranapada dočekao centaršut Verdea s desne strane i loptu poslao u mrežu Beneventa za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 1:0.

Verona je upisala svoju prvu ligašku pobjedu i ostavila slabašni Benevento na dnu tabele bez ijednog osvojenog boda.