467

Veliko slavlje igrača Željezničara na jugu, navijači Sarajeva nezadovoljni igrom Bordo tima

F. Z.
Slavlje nogometaša i navijača Željezničara (Foto: T. S./Klix.ba)
Fudbalski klub Željezničar slavio je danas na stadionu Asim Ferhatović Hase protiv Fudbalskog kluba Sarajevo rezultatom 3:1 i tako Bordo timu nanio i drugi poraz ove sezone u međusobnim duelima.

Domaćin je poveo preko Ahmetovića u 12. minuti susreta, a konačni rezultat prvog poluvremena postavio je Semir Štilić u 30. minuti. Na samom početku drugog poluvremena ekipa Amara Osima došla do vodstva preko Krpića, a konačnih 3:1 postavio je Štilić pogotkom s bijele tačke.

Nakon utakmice različite slike na dva kraja terena. Ispred južne tribine slavlje navijača i igrača Željezničara, dok su navijači Sarajeva ispred sjeverne tribine stadiona Asim Ferhatović Hase kritikovali svoje nogometaše nezadovoljni viđenim na večerašnjoj utakmici.

Fudbalski klub Željezničar i Fudbalski klub Sarajevo nakon 18. kola Premijer lige BiH imaju isti broj bodova na vrhu tabele (35), ali Željezničar ima bolji međusobni omjer i zauzima prvo mjesto.