Kolo prije kraja
12

Veliko slavlje Albanije, drugi put u historiji plasirali su se na Evropsko prvenstvo

H. H.
Slavlje Albanaca nakon gola (Foto: EPA-EFE)
Nogometna reprezentacija Albanije plasirala se na Evropsko prvenstvo nakon što su protiv Moldavije u Kišnjevu odigrali neriješno 1:1.

Albanci su poveli golom Cikalleshija iz penala u 25. minuti, nakon čega su domaći sve karte bacili u napad, s obzirom da ih je samo pobjeda ostavljala u igri za plasman na Euro.

Do poravnanja su stigli u 87. minuti golom Babogloa, ali vremena za preokret nije bilo i nakon posljednjeg sudijskog zvižduka uslijedilo je veliko slavlje Albanaca.

To znači da se Albanija kolo prije kraja plasirala na EP, s obzirom da imaju četiri boda više od Moldavije i Poljske, a između njih je Češka sa 14 bodova.

Za Albance je ovo drugi plasman na Euro nakon što su učestvovali i prije sedam godina u Francuskoj.