826

Veliki Zlatan donio Manchester Unitedu titulu pobjednika EFL Cupa

(Foto: EPA)
Manchester United je osvojio engleski EFL Cup trijumfom u finalu na Wembleyu protiv Southamptona rezultatom 3:2.

Zlatan Ibrahimović je doveo United u vodstvo u 19. minuti fenomenalnim pogotkom sa 25 metara iz slobodnog udarca.

U 38. minuti Lingard je udvostručio prednost Crvenih đavola nakon što ga je Rojo idealno uposlio na ivici kaznenog prostora, ali je Gabbiadini u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena nakon ubačaja Ward-Prowsea sa desne strane iz peterca kroz De Geine noge smanjio na 2:1.

Italijanski napadač se nakon kornera u 48. minuti najbolje snašao u kaznenom prostoru i poravnao rezultat na 2:2.

Kada se činilo da će susret otići u produžetke, ponovo se ukazao veliki Zlatan. Martial je u 87. minuti dodao loptu Herreri koji sa desne strane ubacuje na peterac, a Ibrahimović glavom smješta loptu iza Forsterovih leđa za veliki trijumf Uniteda i petu titulu u EFL Cupu.