La Liga
135

Veliki preokret u Villarrealu: Atletico Madrid u 91. minuti ostao bez boda

Nogometaši Villarreala pobijedili su na De La Ceramici u okviru 29. kola La Lige ekipu madridskog Atletica rezultatom 2:1.

Goste je u vodstvo u 20. minuti doveo Griezmann golom iz penala, a četiri minute kasnije veliku priliku propustio je Koke, koji je pogodio stativu.

Igra se primirila sve do osam minuta prije kraja meča, kada dolazi do spektakularnog preokreta.

Junak je bio Unal, koji je prvo glavom postigao gol za izjednačenje, a potom u 91. minuti mirno riješio situaciju jedan na jedan s golmanom za konačnih 2:1.

Inače, gosti su meč okončali s deset igrača jer je u 93. minuti Vitolo zaradio crveni karton.

Celta Vigo i Malaga su na De Balaidos podijelili bodove odigravši neriješeno bez pogodaka.