4

Veliki preokret Sampdorije protiv Sassuola, Quagliarela dao 100. gol u Seriji A

U prvom meču današnjeg programa 13. kola Serie A Sampdoria je dočekala Sassuolo i slavila je nakon velikog preokreta.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a prvi put mreža domaćeg golmana Puggionija zatresla se nakon 64 minute igre, a strijelac je bio Ricci. Samo deset minuta kasnije Ragusa je povisio na 2:0 i činilo se da će gosti odnijeti sva tri boda.

Rezultat se nije mijenjao sve do 84. minute, a onda je Consiglijevu mrežu načeo Quagliarela koji je postigao svoj 100. gol u italijanskom prvenstvu.

Potom je povremeni italijanski reprezentativac asistirao Murielu za izjednačenje u 85. minuti, a na isteku 90. minute desila se sporna situacija u kaznenom prostoru gostiju.

Schick je pao u kaznenom prostoru, a sudija Doveri pokazao je na bijelu tačku. Siguran realizator penala bio je Muriel koji je na taj način donio tri boda ekipi iz Đenove.