Super liga
29

Veliki kiks Višće i društva: Šehić i Šćuk zaustavili Basaksehir

Ibrahim Šehić (Foto: Büyükşehir Belediye Erzurumspor)
Nogometaši Basaksehira i Erzuruma podijelili su bodove u Istanbulu u okviru 21. kola turske Super lige odigravši neriješeno 1:1.

Basaksehir je tako prekinuo niz od tri uzastopne pobjede, dok je Erzurum bez trijumfa već tri mjeseca.

Dobro je krenulo po domaće na današnjem meču budući da je Opseth već u 11. minuti postigao autogol za 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Oba tima su u prvom dijelu pokazali ofanzivni pristup uz brojne prilike, a u nastavku su gosti zaigrali još bolje.

Kao nagrada stigao je pogodak Korkmaza na asistenciju Bassana u 74. minuti. Ujedno je 1:1 bio i konačni rezultat utakmice na kojoj su igrala čak tri igrača iz BiH.

Za domaće je nastupao reprezentativac Edin Višća, a za goste njegov kolega s gola Ibrahim Šehić te Jasmin Šćuk.

Basaksehir je ostao na prvom mjestu Super lige s devet boda više od Galatasaraya, ali i odigranom jednom utakmicom više. Erzurum je na 17. poziciji.