Meč u Vrapčićima
267

Velika pobjeda Sarajeva u dramatičnom derbiju protiv Veleža

(Foto: R. D./Klix.ba)
Ekipa Sarajeva ostvarila je veliku pobjedu protiv Veleža u gostima u derbiju 17. kola Premijer lige BiH rezultatom 2:1.
Izabranici Husrefa Musemića su odigrali odličan meč danas, a može se reći da su sami sebi napravili problem u finišu meča jer su puno ranije mogli riješiti ovu utakmicu, ali su ipak osvojili velika tri boda pred gradski derbi protiv Željezničara.

Golove za pobjedu Sarajeva postigli su Velkoski i Tatar s bijele tačke, dok je jedini gol za Velež postigao Ćivić.

Sarajevo je ovom pobjedom preuzelo lidersku poziciju sa 35 osvojenih bodova, tri više od Željezničara koji svoj meč 17. kola igra u nedjelju protiv Širokog Brijega.

Tok utakmice

Kraj utakmice, Sarajevo je slavilo rezultatom 2:1.

93' - Sami finiš meča u Mostaru, Sarajevo čuva stečenu prednost.

91' - Velika prilika za Sarajevo, ali Velkoski šutira preko gola. Sjajan meč u Mostaru smo danas gledali.

89' - Loš udarac igrača Veleža, ostaje 1:2.

87' - Crveni karton za Halida Šabanovića, Velež će imati priliku da iz slobodnog udarca dođe do poravnanja.

83' - Prilika za Velež, ali Džafić opet brani udarac s vrha kaznenog prostora.

79' - Velika prilika za Rahmanovića, ali Bobić brani. Otvoren meč u Mostaru.

78' - Pritisak Veleža u ovim trenucima, Sarajevo se dobro brani.

75' - Opasan centaršut Cvijanovića s desne strane, ali Džafić odlično reaguje i hvata loptu.

68' - Velika prilika za Rođene. Prvo je Džafić odbranio udarac Fajića, a nakon toga Dupovca na gol-liniji pogađa Cvijanović.

65' - Prilika za Velež, no loša završnica Ferreyre koji je šutirao daleko pored gola.

63' - Goooooool! Ćivić postiže pogodak iz jako teške pozicije i vraća Velež u igru, gol domaćih ide na ruku golmana Sarajeva Džafića koji je jako loše reagovao.

61' - Brandao je šutirao iz slobodnog udarca, ali preko gola.

*Sloboda stiže do poravnanja protiv Zvijezde 09, sada je 1:1.

59' - Tatar postiže gol i donosi veliku prednost Sarajevu.

58' - Penal za Sarajevo.

56' - Konfuzija u odbrani Sarajeva, umalo da Brandao iskoristi njihovu grešku i postigne pogodak.

50' - Velika prilika za Velež sada. Fajić i Brandao su više puta šutirali prema golu gostiju, ali odbrana Sarajeva na čelu s golmanom Džafićem uspjela je zaustaviti domaće da stignu do poravnanja. Bila je ovo velika prilika za Rođene.

*Radnik postiže četvrti pogodak protiv Mladosti.

47' - Prva prilika u drugom poluvremenu, Fajić je šutirao, ali Džafić odlično brani.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena, Bordo tim golom Velkoskog iz 14. minute vodi sa 1:0.

45+2' - Ćivić je dobro šutirao, ali lopta ide preko gola.

45' - Besim Šerbečić se sada žali na povredu, dvije minute nadoknade u Mostaru.

41' - Tatar je sada opet pogodio prečku, sreća je i ovaj put saveznik Veleža.

37' - Stadion je ispunjen gotovo do posljednjeg mjesta, a poseban štimung daju najvatreniji navijači oba tima - Red Army i Horde zla.

37' - Velež nastavlja pritisak prema golu Sarajeva, ali se gosti odlično brane i ne dozvoljavaju da ijedan udarac prođe prema golu Džafića.

*Promjena rezultata na Tušnju, Tuzla City vodi protiv Čelika sa 1:0, dok je Radnik postigao i treći pogodak protiv Mladosti. U međuvremenu je i Zvijezda 09 stigla u vodstvo protiv Slobode.

33' - Sarajevo je imalo novu priliku, Ahmetović se nije najbolje snašao ispred gola Veleža.

28' - Centaršut Tatara je pogodio prečku gola Veleža, umalo da Sarajevo postigne i drugi pogodak.

24' - Nova velika prilika za Sarajevo, Rahmanović je šutirao, no golman Veleža još jednom dobro interveniše.

21' - Pritisak Veleža se nastavlja. Brandao je sada šutirao, odbrana Sarajeva blokira.

*Promjena rezultata u Doboju kod Kaknja, Radnik s brza dva pogotka vodi protiv Mladosti 2:0

20' - Velež u ovim trenucima pokušava doći do poravnanja, Sarajevo čuva stečenu prednost.

14' - Goooool! Sarajevo zasluženo dolazi u vodstvo, asistenciju Ahmetovića u pogodak pretvara Velkoski.

12' - Nova velika šansa za Sarajevo, Tatar je opet šutirao iz još bolje pozicije, ali Bobić brani i spašava Velež.

8' - Prva prava prilika na meču. Tatar je šutirao sa 16 metara, a lopta odlazi malo pored gola domaćeg golmana Bobića.

5' - Oštar duel Urdinova i Rahmanovića na sredini terena nakon kojeg je igrač Sarajeva ostao ležati na travi. Ipak, brzo se digao, a Urdinov je dobio posljednju opomenu pred žuti karton.

3' - Velež je od prve minute krenuo ofanzivno prema golu Bordo tima.

1' - Počeo je susret u Mostaru.

Pored meča u Mostaru, u istom trenutku igraju se još tri utakmice:

Tuzla City - Čelik Zvijezda 09 - Sloboda Mladost - Radnik

Za Velež igraju: Bobić, Manev, Zvonić, Zeljković, Ćosić, Fajić, Brandao, Ferreyra, Vehabović, Ćivić i Urdinov.

Husref Musemić je odabrao sljedeću startnu postavu: Džafić, Hodžić, Šabanović, Gavrić, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski, Šerbečić, Dupovac, Tatar i Oremuš.

Trener Sarajeva u ovom meču odlučio se priliku pružiti golmanu Elvisu Džafiću zbog povrede prvog golmana Vladana Kovačevića, a odluka da mladi reprezentativac BiH ostane na klupi donesena je uoči meča.

Sarajevo se trenutno nalazi na drugoj poziciji Premijer lige BiH s istim brojem bodova kao Željezničar (32), ali lošijom gol-razlikom, dok je Velež na osmoj poziciji sa 19 osvojenih bodova.