Premijer liga BiH
7

Velibor Đurić donio trijumf Radniku na Tušnju

(Foto: Darko Zabuš/Klix.ba)
Nogometaši Radnika savladali su Slobodu na Tušnju rezultatom 1:0 u drugom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Od početka susreta Sloboda je diktirala tempo igre, a Radnik je došao na Tušan s očitom namjerom da se brani.

U prvom poluvremenu Tuzlaci su nekoliko puta zaprijetili golu gostiju, ali Husić, Ćulum, Ziljkić, Tandir

Jedine dvije prilike za Radnik u prvih 45 minuta meča imali su Srećković u 34. minuti i Peco u 41. minuti, ali je Muminović bio siguran oba puta.

Sloboda je nastavila sa napadima, ali bez konkretnog učinka. S druge strane Muminović je ponovo bio na visini zadatka u 53. i 63. minuti kada je odbranio šuteve Pece i Okića.

U 76. minuti Krpić je dobio crveni karton i tada je postalo jasno da će Sloboda biti sretna ako osvoji bod.

Da se to ne desi pobrinuo se Velibor Đurić koji je pogodio u 90. minuti za veliku pobjedu gostiju iz Bijeljine.