Turnir "Četvrta viteška"
357

Velež u prijateljskoj utakmici minimalno porazio Željezničar

Ekipa Veleža porazila je Željezničar u polufinalnom susretu Memorijalnog turnira "Četvrta viteška" rezultatom 1:0 te će u finalu igrati protiv Radnika iz Hadžića.

Velež je puno bolje otvorio meč protiv Željezničara i na samom startu imao je nekoliko prilika, prvu preko Behrama na samom početku meča, a nakon toga preko Fajića koji je u 22. minuti promašio šansu jedan na jedan s golmanom.

Ubrzo nakon toga, Berisha je imao novu veliku šansu za Rođene, no prvo Erić, a zatim i Osmanković zaustavili su njegov pokušaj. Ipak, u 51. minuti, Velež stiže u vodstvo.

Grešku odbrane Plavih iskoristio je Berisha koji matira golmana Želje. Rođeni su do kraja meča mogli postići još neki gol, no Erić je odlično branio, pa je Velež na kraju slavio rezultatom 1:0.

Rođeni će u finalu Memorijalnog turnira "Četvrta viteška" igrati protiv Radnika iz Hadžića koji je nakon penala bio bolji od Famosa.